Se afișează postările cu eticheta lmv. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta lmv. Afișați toate postările

vineri, 12 iunie 2009

anii de liceu

Video PROMOTIA 2009 CNMV PLOIESTI clasa a 12 a S

anii de liceu 12S CNMV Ploiesti
Vezi mai multe video din Evenimente

Pentru 12S:Daca doriti clipul,lasati-mi un mesaj !Numai bine!

luni, 25 februarie 2008

CNMV Ploiesti

Atatea camere de filmat ca sa monitorizeze elevii care nu respecta regulile,amenzi date pentru fumat,bani care nu stie nimeni unde se duc... Dar iata ca,angajatii liceului isi permit bine merci sa fumeze pe culoare in timp ce elevii sunt huliti de profesori prin bai si pe terenul de sport pentru o amarata de tigara pe pauza!De parca aceasta regula cu fumatul interzis ii va determina vreodata pe elevi sa nu mai fumeze...pff Si cum ziceam de angajatii care isi permit sa incalce regulile,check this :

joi, 29 noiembrie 2007

Simpozion Cnmv 1 Decembrie


Anuntat cu multa bucurie,afise si alte nebunii in sfarsit a avut loc ...
Simpozionul 1 decembrie 
Am scapat de o ora,deoarece simpozionul a inceput la ora 12 00,ni se motiveaza si absentele,elevii multumiti .
Intru in sala de festivitati vad un maldar de oameni pe scaune: elevi, profesori si foarte multi batranei!Asteptand sa se elibereze pe acolo ca sa ma pot aseza pe un scaun undeva mai in spate eram inconjurata de batraneii respectivi...ma simteam ca intr`un azil ... sau ca la intalnirile locatarilor din bloc :))
Dupa ce lumea se aseaza frumos pe scaune(sau pe jos k nu erau scaune suficiente,sau mai rau stau in picioare-) face doamna Luchian o introducere!Un speech pregatit de acasa rostit pe un ton ce se 
doarea a fi pretentios,impresionabil.Se canta imnul toata lumea se ridica ,la final elevii aplauda ca pe stadion =))
Incep sa rad la fel si grupul de oameni din jurul meu care era pus pe glumeite.Colege de-ale mele isi alegeau cate un mosulet pe care il desemnau``iubit`` .Asa m-am ales si eu cu un astfel de specimen ,un tataie in camasa verde praz;am hotarat sa-i dau papucii dupa ce a tinut un speech luuung si plictisitor in care povestea publicului despre tatal sau care a luptat in primul razboi mondial...Cred ca in 20 de minute de povestit i-am aflat intreaga fisa medicala a ``socrului``
Reusesc sa plec de acolo dupa o ora...Mi se facuse cald... Si nu doar mie ...ci multora.. Cei ce vorbisera erau asa de patrunsi de subiect incat mirosea a incins.Totusi regret ca am plecat pentru ca am pierdut cele mai tari faze:

eu: salut
o tipa din liceu: salut
eu: zi`mi ce s`a mai int azi la simpozion dupa ce am plecat eu
o tipa din liceu: ai prins interesanta discutie despre "catedrala"
o tipa din liceu: ?
eu: nu
o tipa din liceu: ai doamneeeeeee
o tipa din liceu: mai aveau putin si se luau aia la bataie...........
eu: cine cine?:))
o tipa din liceu: ala tanaru,prof de istorie
o tipa din liceu: a zis ceva de cea mai mare catedrala din romania
o tipa din liceu: "ca noi nu tre sa investim 1 mil $ in cea mai mare catedrala din romania....knd am putea sa investim banii astia in a face cea mai frumoasa catedrala din romania"
o tipa din liceu:si tataie ala, in plover maro
o tipa din liceu: a zis ca da...are dreptate ca egiptenii prin asta s'au facut remarcati...prin stil....nu prin marime
o tipa din liceu: si au sarit toti ailaltii q gura!
o tipa din liceu: si tipau toti tralalala....
o tipa din liceu: saraca profa era....terminata=))
o tipa din liceu: si in fine
o tipa din liceu: i'a potolit
o tipa din liceu:noi nu mai puteam d ras
eu: =)) ce`am pierduuuuut
o tipa din liceu: da stai sa vezi
o tipa din liceu: la sfarsit
o tipa din liceu: knd toti plecau
o tipa din liceu: a strigat unu la noi cik
o tipa din liceu: stati k nu s'a terminat!
o tipa din liceu: mai e un subiect ce trebuie dezbatut!
o tipa din liceu: despre catedrala!
o tipa din liceu: la care profa: puteti sa plecati copii....domnule profesor....lasati ca vb alta data
o tipa din liceu:=))
eu: =))
o tipa din liceu: a mai fost o faza
o tipa din liceu: la final
o tipa din liceu: cand ion dumitru
o tipa din liceu: s'a ridicat
o tipa din liceu: si era sa pice in kp
eu: cine e ion dumitru?
o tipa din liceu: ala cu cartea care venise sa`si faca lansare de carte...
eu: cum sa pice mah in cap? :O
eu: :))
o tipa din liceu: da mah....
o tipa din liceu: draq =))
o tipa din liceu: i se impleticeau piciorele
o tipa din liceu: noroc k l'au tinut unii
eu: :O :))
o tipa din liceu: si mai erau 2....care pana spre sf nici macar n au clipit
o tipa din liceu: sa mor io....
o tipa din liceu: credeam k's morti =))

La mai multe astfel de activitati...Se mai destind si elevii ...poi nu?:)

Later edit:
1.Poate ca la urmatorul simpozion sa vina pregatita si o salvare k se pare ca pe participanti de la atata patima ii cam lasa tensiunea/inima/picioarele si nu prea vrem sa vedem oameni lesinati pe acolo!
2.Corul a fost unul de exceptie si nu glumesc ,multe de pe acolo chiar aveau talent dar altii iti dadeau senzatia ca se simt ca la megastar :))
3.Facem o cerere la directiune in care sa se faca un alt simpozion in care sa vorbim numai de catedrala aia?!?Nu de alta dar vreau sa vad ceva mai multa actiune,poate chiar o lupta ...ba chiar sa si filmeze k am vazut ca si azi ne`au filmat
Sugestii?Cam cum ar trebui sa sune cererea?